Sázavský Blizák 2010

0020_blizak2010By Bjela: Rok se s rokem sešel a opět nastal, nejen pro mě bajkového nadšence ze Sázavy, den s velkým B jako Blizák!

Strhující atmosféra na startu, srdce bije jak o závod, nervy pracují a konečně se ozývá startovní výstřel. Cestou je potřeba pozdravit kamarády podél tratě a samozřejmě i ty mezi závodníky. A pak už začne jen dřina a pot na trati, která nekompromisně stoupá a klesá údolím řeky Sázavy, až konečně doráží k první a zároveň poslední občerstvovačce na krátké 40ti kilometrové trati. Vždycky tu mají spoustu dobrot, kterým nelze odolat, takže chtě nechtě musím zastavit.

Nic naplat jednou je to závod a i když je mi u koláčů moooc dobře musím se zase trochu přiblížit k cíli. Za polovinou tratě zjišťuju jak je svět malý, když se dávám do řeči s klukem, který jak se dovídám je kamarád kluka mojí kamarádky a cesta hned utíká rychleji.

Šlapu seč mi síly stačí s vidinou brzkého konce posledního nekonečně dlouhého stoupání, nohy začínají tuhnout a tu mě dojíždí s ohromnou lehkostí z dlouhé tratě Lustig, po chvíli Epic a Váša. Jak rychle přijeli, tak rychle zmizeli, že se za nimi jen zaprášilo a někde i zabahnilo. Kluci měli ještě kus cesty před sebou, ale mě čekal už jen závěrečný sjezd. Třikrát hurá a sláva, jsem v cíli!

Pořadatelé letos neobjednali ani horko ani zimu, ani suchou ani mokrou trať a navíc uvařili kotle, nekotle výborného gulášku :-P, takže Blizák 2010 byl opravdu parádní. Ale všechno jednou končí a už se těším na příští ročník, jak řekla moje ségra „nekonečně dlouhýho a horkýho pekla“, zvanýho Sázavský Blizák. :-)

fotogalerie

Jeden komentář k “Sázavský Blizák 2010

  1. Hmm pěkná práce Běldo! gratulace! Doufám že příští rok Blizák bude jinak nebudu mít vrchol sezóny.

komentáře nejsou povoleny