Kdo jsme

Myšlenka založit vlastní nový cyklistický team napadla Lukyho začátkem roku 2009. Tento rok byl totiž první , kdy Luky nejezdil za žádný MTB team po dlouhé době…Ale začneme od začátku.

Lukyho a jeho bráchu k cyklistice přivedl taťka – Ladys, který je vždy vedl k všestrannosti ve sportu. První pravidelné tréninky a švihy na silničních kolech Eska speciál začali v roce 1989, kdy je Ladys proháněl po okreskách za Prahou. Taky  pravidelně 2x ročně zdolávali delší trasu a to: Praha-Tábor-Č.Budějovice-Výheň a na konci prázdnin zpátky.

img_8041_resize Devadesátá léta i do Čech přinesla novinku v podobě prvních horských kol. To byla doba, kdy Luky a jeho bratr Tom začali u firmy, kde pracovala mamča, kompletovat první dovezená MTB kola. Začali čím dál více spolu jezdit na víkendové tréninky do lesů k Jílovému u Prahy, ale hlavně milovali švihy po kopcích Slepičích hor v Jižních Čechách.

Od roku 1996 do roku 2008 byl Luky členem několika hobby bike temů, kde sbíral cenné zkušenosti při závodech. Všude ale marně hledal 100% teamového ducha…

Tak a už jsme u toho, proč Lukyho napadlo začátkem roku 2009 založit nový cyklistický team. Důležité bylo, co řekne jeho velký kamarád, spoluhráč ve florbalu, spolutrpitel při švihách na silničkách i při MTB závodech – Hýňa.

Kluci se dohodli, že do toho půjdou. Luky začal typovat, koho by mohl naverbovat do svých řad. Také se začal seznamovat s činností,  se kterou doposud neměl žádnou zkušenost. Bylo nutné jednat se sponzory, úřady apod.

–          koncem června 2009 Luky věděl, že má hl.sponzora, to byla velká motivace.

–          v srpnu bylo ještě lépe, protože přibyli 3 další firmy, které měli zájem o sponzoring

–          v září 2009 je jasná sestava a jména 5 bikerů a 3 odvážných bikerek

–          v říjnu 2009 Luky a Hýňa sepsali stanovy teamu

–          v listopadu 2009 proběhla zkouška dresů a jejich objednávka

–          v prosinci 2009 Luky registruje PLANET TOYS CYCLING, o.s. u MV ČR

–          v lednu 2010 po registraci na finančním úřadě se  koná

první členská schůze – team žijéé

Současná sestava cyklotýmu Planet Toys Cycling  je představena pod menu PLANET TOYS CYCLING TEAM

email: team@planet-cycling.cz